Geniz eti ne işe yarar, hangi durumlarda büyür. Her geniz eti büyümesi ameliyat gerektirir mi? Geniz eti ne zaman alınır, kaç yaşında ameliyat yapılır? Geniz eti gerekli durumda alınmazsa ne olur? Hangi hastalıklara yol açabilir, nasıl tedavi edilir gibi sorulara Dr. Atilla Şengör yanıt veriyor.

Faydalı Linkler

Thermal Welding Yöntemiyle
Bademcik Ameliyatı

Kansız bademcik ameliyatı olarak da bilinen bu tekniği ilk kullanan uzmanlardan birisi olan Dr. Atilla Şengör, bademcik ameliyatı görüntüsü eşliğinde bilgi veriyor. Bademcikler ne zaman alınır? Bademcik ameliyatı (tonsillektomi) için en uygun yöntem hangisidir? Kansız Bademcik Ameliyatı nedir?

Kulakta Sıvı
Toplanması

Orta kulakta sıvı toplanmasının birincil nedeni burun tıkanıklığıdır. Bu durum daha sık olarak çocuklarda görülmekle beraber bazen erişkinlerde de olabilir. Burun tıkanıklığı varken orta kulak boşluğunun havalanması bozulur…

Çocuklarda
Sinüzit Muayenesi

Her çocuk senede 7-8 kez gribal bir durum geçirebilir ve bunlardan iki ya da üçü sinüzite dönüşebilir. Bu akut sinüzit atakları antibiyotikler ve çeşitli ilaçlarla tedavi edilebilir. Çocuklarda sinüzit endoskopik muayene ile teşhis edilebilir.