woman noseBurun Tıkanıklığı

Burun tıkanıklığı size ya da çocuğunuza ciddi rahatsızlık verebilir. Basit gribal hadiselerdeki ya da mevsimsel alerjideki burun tıkanıklığı çoğu kez geçicidir. Ancak burun tıkanıklığı geçmiyorsa, horlamaya, uykusuzluğa, yorgunluğa, performans düşüklüğüne ya da sık ve ağır hastalanmaya yol açıyorsa, artık tedavi edilme zamanı gelmiş demektir.

Burun tıkanıklığının pek çok nedeni vardır. Burun tıkanıklığına yol açan nedeni veya nedenleri günümüzde endoskopla burun içine baktığımızda doğrudan görebiliyoruz. Burun tıkanıklığını başarıyla tedavi edebilmek için tüm anatomik ve işlevsel nedenleri eksiksiz teşhis etmek, ve bunların tümünü kapsayan bir tedavi planı oluşturmak gerekir. Bazı burun tıkanıklıkları ilaçlarla tedavi edilebilirken, bazıları ameliyat gerektirebilir. Doğru teşhise dayanan doğru bir tedavi ile burun tıkanıklığı çoğu kez sonlandırılabilir.

Burun Tıkanıklığı Nedenleri

Burun tıkanıklığı, genellikle burun içerisinde bulunan bazı yapıların eğriliği, büyüklüğü, şişliği ya da sonradan büyümesi nedeniyle, soluk havasının geçtiği kanalların daralması sonucunda gelişir. Örneğin “septum deviasyonu”, burundaki kemik ve kıkırdak yapılı orta bölümün eğri olmasıdır. Konka şişmesi ise burun etlerinin büyümüş olmasını ifade eder. Çocuk hastalarda karşılaştığımız “geniz eti büyümesi”, burun boşluğunun arka bölümünü engellediğinde burun tıkanıklığı yapar. Geniz eti ve burun eti birbirinden farklı durumlardır, karıştırmamak gerekir. Tüm burun içi yapıları kaplayan mukoza örtüsünün kalınlaşmasına yol açan hastalıklar da vardır. Farklı şekilde burun tıkanıklığı yapan bu durumlar arasında alerjik nezle ve sinüzit gibi hastalıklar ile bazen polip dediğimiz doku oluşumları burun boşluğuna sarkarak tıkanıklığa neden olabilir. Çok nadir görülen, ancak ayrıcalıklı olarak ele alınması gereken iyi veya kötü huylu tümörler de burun ve sinüslerde tıkanıklık nedenlerindendir.

Görüldüğü üzere burun tıkanıklığının çok nedeni vardır ve bunların biri veya birkaçı aynı anda aynı hastada bulunabilir. Hatta iklim koşulları, hormonal durumlar, beslenme tipi, sistemik hastalıklar, çeşitli ilaçlar ve spreylerin kullanımları da hastanın burun tıkanıklığında pay sahibi olabilirler. Günümüzde ince endoskoplarla burun içerisine detaylı bir şekilde bakabiliyor, burun tıkanıklığının nedenini doğrudan görebiliyoruz. Görüşme sırasında aldığımız bilgiler ve gerektiğinde çektirdiğimiz bazı tomografik filmler sayesinde hastamızdaki burun tıkanıklığını her yönüyle ele alabiliyor ve tedavi yöntemimizi belirliyoruz.

Burun Tıkanıklığı Nasıl Tedavi Edilir?

Burun tıkanıklığına yol açan hastalıkların bir kısmı çeşitli ilaçlarla tedavi edilebilir. Özellikle yumuşak dokuların şişmesine bağlı olanlarda, mukozayı yatıştıran ve şişmeleri azaltan tedaviler vardır. Bunlardan burun eti büyümesi ve alerjik nezle gibi hastalıklarda, steroid içeren burun spreyleri ile beraber burun yıkama solüsyonları oldukça etkilidir. Tıkanıklığın şiddetine göre bazı haplardan da faydalanılabilir.Burun tıkanıklığına yol açan durumun ne olduğuna bağlı olarak, uyguladığımız tedavide kullandığımız ilaçlar ile bunların süreleri kişiden kişiye farklılık gösterir. Tedavi süresi düzenli kontrollere/takiplere dayanarak belirlenir; bu durum çok önemlidir. Zira tedavinin etkisini, aynı teşhis sırasında olduğu gibi endoskopla görebiliyoruz. Tedaviyi buna göre sonlandırmak en doğrusudur, çünkü hastanın iyileştiğini zannedip tedaviyi erken bırakması yeterli olmayabilir.

Ancak ilaç tedavisi ile düzelmeyen, ileri derecede burun tıkanıklığı olan hastalarda çözüm yolu bir burun ameliyatı olabilir.

Burun Tıkanıklığı Ameliyatı Nedir?

Burun tıkanıklığı için yapılan ameliyatların ameliyatlarının çeşitliliği çoğu hasta için kafa karıştırıcıdır. Üstelik bazen farklı doktorlar aynı hastada değişik burun ameliyatları önerebilirler. Burun tıkanıklığı ameliyatında amaç hastaya fazla sıkıntı yaşatmadan, burun işleyişini koruyarak, en etkin ve kalıcı sonuç veren operasyonu yapmaktır. Bunun için birden fazla yol olabilir ve her Burun-Sinüs Uzmanı, hastası için en iyi yolu, kendi deneyimi, bilgisi ve elindeki teknik olanakları ile belirler. Örneğin hafif deviasyonu olan bir hastada, burun eğriliği ameliyatı yapmak yerine burun etlerini Holmium lazerle küçültmek oldukça konforlu ve etkin bir tedavi yöntemi olabilir. Buruna giren havanın hissedildiği özel alanlar (orta meatuslar) vardır; “burun tıkanıklığı ameliyatı” denildiğinde, buraların havayla temasını arttırmak için yapılabilecek uygulamaların tümü tanımlanabilir.

Ameliyat Gerektirebilen Burun Tıkanıklığı Tipleri ve Ameliyat Teknikleri:

-Deviasyon (burun kemik-kıkırdak eğriliği) – Deviasyon ameliyatı (septoplasti)

-Konka hipertrofisi (burun eti büyümesi) – Burun eti küçültülmesi (endoskopik konka redüksiyonu)

-Konka Bülloza (orta burun etinin içinde hava olması) – Konka bülloza plastiği

-Kronik sinüzit (müzmin sinüs sorunları) / Polipli Sinüzitler – Sinüzit ameliyatı (endoskopik sinüs cerrahisi)

-Adenoid hipertrofi (geniz eti büyümesi) – Adenoidektomi (geniz eti alınması)

Burun – Sinüs Ameliyatları

Burun ve sinüs hastalıkları ile tedavileri o kadar geniş bir alandır ki, günümüzde bu konu adeta ayrı bir branş gibi ele alınabilecek hale gelmiştir. Halk arasında burun tıkanıklığı, sinüzit, alerjik nezle, burun eğriliği (deviasyon) ve burun eti büyümesi (konka şişmesi) birbirlerinden farklı hastalıklarmış gibi algılanmasına karşın, aslında hepsi sonuçta aynı yerde yani burun ve komşu bölgelerde sorunlara neden olurlar;  ve belirtilerinin çoğu da ortaktır. Burun tıkanıklığı, geniz akıntısı, solunum problemleri, sık hastalanma, boğaz sorunları, baş ağrısı, uyku sorunları, horlama, yorgunluk ve daha pek çok dolaylı belirti burun ve sinüs hastalıkları ile ilişkili olabilir. Bu hastalıkların bazılarının tedavisi ilaçlarla yapılırken, bazıları da ameliyat gerektirebilir. Bu kararda hekimin burun ve sinüs konusu ile ne ölçüde ilgileniyor olduğu, erişebildiği tedavi araçları, tekniği ve hastanın genel sağlık durumu dahil pek çok faktör rol oynayabilir. Hekimin hastanın şikayetini anlaması, kendini hastanın yerine koyması, bu şekilde hasta için en konforlu ve etkili tedavi yöntemini belirlemesi gereklidir.  Kısacası tüm burun ve sinüs ameliyatları ile ilgili olarak şu söylenebilir: Doğru eller, doğru teşhis ve doğru yöntem, tedavi için en doğru başlangıçtır.

Konuyla İlgili Diğer Yazılar

Burun Eti Ameliyatı

Geniz akıntısı

Sinüzit teşhisi ve tedavisi

Alerjik nezle


Burun eğriliği ameliyatı

Sinüzit ameliyatı

Gribal durumlar

Çocuklarda geniz eti sorunu


Sosyal Medyada Paylaş
Yorumlar
 1. ipek  Ekim 5, 2016

  Merhaba hocam bende konka hipertrofisi var ve 2 cesit ilac kulanuyorum yalniz tedaviyi 2 aydir almama ramen herhangi kuculme olmadi ciddi rahatsizliklara yol acarmi acaba

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ekim 5, 2016

   İpek Hanım burundan alınan nefes genel sağlığımız için çok önemlidir. Bu nedenle burun tıkanıklığı olan her ahstanın tedavi edilmesi gerekli. Burun eti büyümesi tedavisi için verilen ilaçlardan fayda görmeyen hastalarda genellikle altta yatan bir neden vardır (sinüzit hastalığı, aksesuar ostiumlar, salgı kısırdöngüleri, sinüs işleyişini bozan anatomik sorunlar, bunlar arasında konka büllosa vs). Bu aşamada nedene yönelik araştırma ile beraber, tüm etkenlere yönelik tedavi planı yapılmalıdır. Sizin gibi hastalarda çok hassas fakat etkin yöntemlerle burun etlerinin küçültülmesi (Ben Ho:Yag laser tercih ederim) ve altta yatan neden hangisiyse bunun da eş zamanlı düzeltilmesi ile kalıcı çözüm çoğu kez sağlanabilir.

   cevap
 2. yılmaz aydın  Eylül 27, 2016

  Hocam sinüzitle alakalı öksürük olurmu bide antibiyotik kullandıkça burnum tıkanlıklgı arttı sebebi nedir

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Eylül 28, 2016

   Yılmaz Bey, sinüzit hastalığında oluşan akıntılar burun ve sinüslerden geniz ve boğaza doğru akar. Bu durumda da öksürük olabilir ve bu durum çok sık görülür. Diğer handan gerek akıntılar, gerekse de burun içerisindeki mukozanın hastalık nedeniyle şişmesi/ödemlenmesi nedeniyle de burun tıkanıklığı olabilir. Bu nedenle zaten sinüzitin ilaçlı tedavisinde antibiyotiğe ek olarak burun açıcı spreyler, şişmeleri azaltan (dekonjestan) ve akıntıları incelten ve azaltan ilaçları da beraber veririz.

   cevap
 3. önder  Eylül 23, 2016

  Burundan konuşma tedavisi nasıl olur

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Eylül 24, 2016

   Burundan konuşmanın (nazone konuşma) nedeni burun veya sinüs boşluklarının tıkalı/dolu olmasıdır. Aslında sesimizin tonunu sinüs boşluklarında meydana gelen titreşim belirler. Burun tıkalı olduğunda ve/veya sinüzit hastalığı varlığında sesimizin titreşimi bozulur ve burundan konuşma meydana gelir. Buna yol açan burun ve sinüs rahatsızlıkları çok çeşitlidir. Basit sorunlar çeşitli ilaç ve spreylerle tedavi edilebilir; ancak ileri anatomik bozukluklar ve kronik koşullar bazen ameliyat gerektirebilir. Bu durumların tümünü endoskopik burun içi muayenemiz ile kolaylıkla belirleyebilir ve uygun tedavi yöntemine karar veririz.

   cevap
 4. Nihat ozduman  Eylül 4, 2016

  Selamun aleykum hocam, benim sorunum burundan nefes alamıyorum. Her dakika burnu cekiyorum topluma çıkamaz oldum doktora gittim kemik var dedi ameliyat oldum fakat gene devam ediyor ne yapmam lazım saygilar

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Eylül 6, 2016

   Nihat Bey geçmiş olsun, burun kemiği eğrilikleri tıbbi adıyla septum deviasyonu dediğimiz durum burun tıkanıklığına neden olabilir. Ancak çoğu hastada burun tıkanıklığının tek nedeni eğrilikler olmuyor. Çoğu vakada burun kemik-kıkırdak eğrilikleri ile beraber burun eti şişmesi veya başka sorunların da beraber olduğunu görüyoruz. Muhtemelen sizde de böyle bir durum vardı. Burun içindeki bozuklukların tümüne, aynı anda, etkin uygulamalar yapıldığında aslında burun tıkanıklığının ameliyattan sonra tekrar etmesi diye bir durum genellikle olmaz. Bir gün geldiğinizde, endoskopik burun içi muayenesi ile ayrıntılı olarak burun tıkanıklığınızın tüm nedenlerini teşhis edebilir ve buna göre nefesinizi rahatlatacak tedavi seçeneklerini size anlatabilirim.

   cevap
 5. mehmettt  Eylül 3, 2016

  Hocam burnunda et varmı yokmu nasıl anlarız.

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Eylül 3, 2016

   Mehmet Bey, burun eti herkeste bulunan normal bir oluşumdur, buna tıpta konka diyoruz. Bunlar buruna giren havayı ısıtır, nemlendirir ve temizlerler. Fakat büyüdüklerinde sorunlara yol açabilirler. Aslında burunda et olmasını bir hastalık olarak görmemek gerekli. Burun tıkanıklığına yola açan burun etlerinin büyümesine “konka şişmesi” diyoruz. Bu oluşumları rutin burun içi endoskopik muayenemizde kolaylıkla görüp, küçülmeleri için tedavi önerilerimizi yapıyoruz.

   cevap
 6. yunus  Eylül 1, 2016

  Merhaba hocam bende üç yıldır bu aylarda girip oluyorum hem akıntı hemde tıkanıklık ve hapşırma inanın insan içine çıkamıyorum ve pikolijim bozuldu dr gittim zeyctek bi ilaç ve sprey bir kaç gün ama sonra yine hep aynı ne olur yardımcı olun saygılar.

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Eylül 3, 2016

   Yunus Bey, burun hastalıkları arasında alerjiyi taklit eden durumlar da vardır. Burun işleyişini bozan sorunlar, burun mukozasının allerjenlerden temizlenmesini önleyerek nezle, burun akıntısı ve hapşırma gibi belirtilere yol açabilirler. Bu hastalar sık sık alerji tedavileri görürler fakat kalıcı bir çözüm çoğu kez bulamazlar. Diğer yandan alerjik nezlesi olanlarda da, burun mukozasının uzun süre etkilenmiş olması kısır döngüye yol açabilir. Sizin gibi hastaların burun içerisini endoskopla görüp alerji ya da diğer hastalıkları tanıyabiliyoruz. Bu şekilde burnunuzu tanıdıktan sonra düzenlenebilecek burun işleyişine destek olan tedaviler ile çoğu kez rahatlama sağlanabilir.

   cevap
 7. SUNA  Ağustos 30, 2016

  Atilla hocam merhaba;

  Hocam ben burnumdan nefes alamıyorum.Özellikle geceleri hep ağzım açık uyuyorum buda gün boyu ağız kuruluğuna neden oluyor, burun tıkanıklığı hep vardı daha yeni olan birşeyde değil.Ne yapmam gerekir.

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 31, 2016

   Suna Hanım, burun tıkanıklığının pek çok nedeni vardır. Bunlardan hangisinin sizde burun tıkanıklığına yol açtığını belirleyerek, doğru tedaviyi verebilmem için öncelikle endoskopik muayenenizi yapmam gerekli.

   cevap
 8. Yasemin  Ağustos 28, 2016

  Hocam benim 7 yaşında kızım var bebekliginden bu yana tıkanıklık sorunu var alerji vardı tedavi gördük halan ilaçlar kullanıyoruz ameliyat oldu geniz etinden ama halan cok tıkalı biz bıktık bu rahatsızlıktan hocam bize bir doktor burun etleri yakılacak dedi ama büyümesi lazım hocam cocuk hiç gece yatamıyor ne yapacağız hocam bilmiyoruz

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 29, 2016

   Yasemin Hanım, yoğun alerjisi olan çocuklarda burun eti şişmesi can sıkıcı boyutlara varabiliyor. Çocuklarda burun eti ameliyatına çok sıcak bakmıyorum, bir çocukta burun eti ameliyatından önce yapılması gereken başka şeyler mutlaka vardır. Kızınız mutlaka bir “çocuk alerjisi uzmanı” tarafından değerlendirilmeli. Diğer yandan burun işleyişinin bozulduğu, mukozanın iyi çalışmadığı durumlar da alerjiyi taklit edebilir; bunları endoskopik muayene ile teşhis ederek kızınıza yük olmayacak tedaviler düzenlemek de çoğu kez olanaklı olabilir. Yine burun işleyişini bozabilen koşulları detaylı bir şekilde öğrendikten sonra, önlemler alınabilir. Bu son ikisini ben yapabilirim. Bu şekilde kısır döngüden kurtarabildiğimiz hastalarda çoğu kez burun etleri ve mukoza kendiliğinden düzelir.

   cevap
   • Yasemin  Ağustos 31, 2016

    Cok teşekür ederim hocam bizim tedavi gördüğümüz bir alerji uzmanımız var 5 yıldır alerji iğnesi yapılıyor hap ve burun sipreyili kullanıyoruz birde sizinle mutlaka görüşmek istiyorum

    cevap
 9. Abdullah gülmez  Ağustos 27, 2016

  Sn hocam oğlum burun eti tıkanıklığı nedeni ile ameliyat olması gerekiyor bu ameliyat zormudur 8 yaşında olması erkenmidir cevabınız için teşekkürler

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 29, 2016

   Abdullah Bey, burun eti ameliyatını çocuklarda genellikle yapmayız. Doğrusu bu güne meslek hayatımda burun etine müdahale etmek zorunda kaldığım tek bir çocuk hastam oldu. Çocuklardaki burun eti büyümesi genellikle geniz eti, sık tekrarlayan infeksiyonlar veya alerjik nezleye bağlıdır. Burun etini ameliyat etmek yerine, bunlarla ilgili önlem ve tedaviler yapılırsa çoğu kez burun eti de küçülebiliyor.

   cevap
 10. Serap  Ağustos 26, 2016

  Merhaba hocam burnumda cok hafif bir kemer bar nefes almami da zorlastiriyor estetikmi olmam gerekir yoksa torpuleme yoluyla duzeltilebilir mi ve fiyat ne olur? simdiden tesekkurler

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 29, 2016

   Serap Hanım, burun kemeri sıklıkla Rinoplasti adını verdiğimiz estetik müdahale ile düzeltilebilir. Burun tıkanıklığınız da varsa beraberinde bir deviasyon (kemik-kıkırdak eğriliği) ya da burun eti (konka) şişmesi olabilir. Tıkanıklığınızın nedeni bunlardan hangisiyse rinoplasti sırasında beraber tedavi edilebilir. Fiyat konusunda bilgi, Rinoplasti için e-posta adresinize gönderilecektir.

   cevap
   • Özgül  Eylül 14, 2016

    Benim de aynı şekilde kemer var hocam ve burnum sürekli olarak tıkalı burnumun ucunu hafif kaldırdığımda nefesi burnumun içinde hissediyorum rinoplasti mi olmam lazım bilgilendirebilir misiniz acaba ? Teşekkürler şimdiden

    cevap
    • Dr. Atilla Şengör  Eylül 19, 2016

     Burun ucu kaldırıldığında, buruna giren hava miktarı genellikle artar. Eğer ciddi bir burun ucu darlığı ya da düşüklüğü yoksa, herhangi bir estetik müdahale gerektirmeden de burun tıkanıklığı çoğu kez tedavi edilebilir. Bu tedavi bazı durumlarda ameliyatsız da yapılabilir. Elbette sizi muayene ettiğimde ne şekilde tedavi olacağınızı da net bir şekilde belirlemiş olacağız.

     cevap
 11. TUĞBA  Ağustos 26, 2016

  MERHABALAR ATİLLA HOCAM, SÜREKLİ DEVAM EDEN VE NEFES ALMAKTA GÜÇLÜK ÇEKMEME SEBEP OLAN BİR BURUN TIKANIKLIĞIM VAR GECELERİ UYANDIRIP NEFES ALMAMA ENGEL OLUYOR İŞİM GEREĞİ SÜREKLİ KONUŞMAM VE İNSANLARA BAZI ŞEYLERİ İZAH ETMEM GEREKİYOR VE BUDA KONUŞMAMI DAHİ ETKİLİYOR YAŞAM KALİTEMİ DÜŞÜRÜYOR BU TIKANIKLAR NEREDEYSE 7 – 8 AYDIR DEVAM EDİYOR VE ÖMRÜ HAYATIM BOYNUCA HİÇ KANAMAYAN BURNUM ARA ARA KANIYOR BİR ÖNERİNİZ VAR MIDIR ?
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER 🙂

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 29, 2016

   Tuğba Hanım, burun tıkanıklığınız geçmişte yoksa, son 7-8 aydır yaşadıklarınız ya burun etlerinizin şişmesine ya da burun içi mukoza örtünüzün işleyişinde bir aksamış olmasına bağlı olabilir. Kanama da mukozanın yıpranmasına ya da kabuklanmalara bağlı olabilir. Aslında bu gibi durumlarda en doğrusu, endoskop adını verdiğimiz ince ışıklı kameralarla burun içini muayene etmektir. Bu şekilde olasılıklar yerine, doğrudan sizdeki şikayetlere neden olan durumu görüp belirleriz. Buna göre burun işleyişini arttıran, kabuklanmaları-kanamaları engelleyen ve burun etlerini ufaltan tedavileri en doğru şekilde verebiliriz.

   cevap
 12. Kadir  Ağustos 21, 2016

  Selamünaleyküm hocam ben 8 ay once ameliyat oldum yanliz tikaniklik halen arada bir suruyor bunun nedeni nedirr ??

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 22, 2016

   Kadir Bey, ameliyat gerektiren ciddi burun tıkanıklıklarının çoğu kez birden fazla nedeni oluyor. Tek başına burun eğriliğine ya da tek başına burun etine müdahaleler genellikle yeterli olmuyor. Günümüzde “burun tıkanıklığı cerrahisi” diye bir konsept var; bu konseptte burun tıkanıklığını oluşturan tüm nedenlere yönelik hedef müdahaleler yapılır. Sizdeki nedeni endoskopla yaptığımız burun içi muayenesi ile doğrudan görebiliriz. Bu şekilde burun eğriliği, burun eti, orta konka büllosa, geniz eti veya sinüzit hastalığı gibi tüm olası nedenlerden hangisinin sizde tıkanıklığa yol açtığını belirleyebilirim.

   cevap
 13. barış  Ağustos 16, 2016

  S.aleykum hocam benim burnumda et varmış, doktor da aldır diyor; bu eti ameliyatla alıyorlar değil mi?

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 17, 2016

   Barış Bey, burunda et olması aslında normal bir durumdur. Burun eti, diğer adıyla konka dediğimiz bu yapılar, buruna giren havanın ısıtılmasını nemlenmesini ve temizlenmesini sağlarlar. Kısacası “burun eti olması” bir hastalık değildir. Ancak bunlar büyüdükleri zaman burun tıkanıklığı ve ilişkili bazı problemlere yol açabiliyorlar. Böyle olduğunda da bunları hemen almıyoruz. Yumuşak doku yapılı olduklarından çoğu burun eti büyümesi, çeşitli ilaç ve spreylerle tedavi edilebilir. Yani her burun eti büyümesi ameliyat gerektirmez. Diğer yandan, tedaviyle küçülmeyen burun etlerinde ameliyat yapabiliyoruz, ancak burun etlerini artık kesinlikle almıyoruz! Burun etleri alınırsa burun işleyişi bozulur; bu nedenle burun etlerini sadece solunumu engellemeyecekleri kadar küçültüyoruz. Bu uygulamalara “konka küçültme” ya da “endoskopik konka redüksiyonu” diyoruz. Günümüzde tedavi ile düzelmeyen burun eti şişmelerini görerek etkin bir şekilde küçültebildiğimiz bu yöntemde ben Holmium laser kullanmayı tercih ediyorum.

   cevap
 14. enes  Ağustos 13, 2016

  iyi günler burun eğriliği ücreti konusunda banada e posta yoluyla bilği verirmisiniz teşekkürler

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 15, 2016

   Enes Bey, sekreterim size deviasyon ameliyatı ücretlerimizi iletecektir.

   cevap
 15. Behiye  Ağustos 11, 2016

  Meraba hocam benim burun kemiği egrik operasyon gecirsem düzelir mi bide tahminen ne kadar bir ücret olur

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 11, 2016

   Behiye Hanım, burun kemiği eğriliklerini düzeltmek için septoplasti yani deviasyon ameliyatı yapıyoruz. Elbette düzgün yapılmış bir deviasyon ameliyatından sonra eğriliğiniz düzelir. Ücretlendirme konusunda sekreterim eposta yoluyla size bilgi verecektir. Saygılarımla

   cevap

 Yorum Ekle