Op.Dr Gani Atilla Şengör

Operatör Doktor Atilla Şengör

Operatör Doktor Atilla Şengör, genel Kulak Burun Boğaz hastalıkları içinde özellikle burun ve sinüs hastalıkları, çocuk kulak burun boğaz hastalıkları ile tükürük bezi hastalıkları konularında çalışmaktadır.

2004 yılından bu yana, ülkemizde kendisinin ilk öncülerinden olduğu tükürük bezi endoskopisi (Sialendoksopi) konusunda, "Tükürük Bezleri Duktal Patolojilerine Günümüzdeki Yaklaşım - Tanısal ve Girişimsel Sialendoskopi" başlıklı bir kitabı vardır. Ayrıca Çocuk KBB alanında ebeveynler için güvenilir bir kaynak olan "Çocukları Hastalıklardan Korumak için Gerekli Bilgiler" kitapçığının yazarı ve editörüdür. Otuzun üzerinde yerli ve yabancı dilde yayını mevcuttur.

Türk Tabipler Birliği, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Vakfı, Avrupa Çocuk KBB Derneği ve Avrupa Rinoloji Topluluğu üyesidir. Cercle d'Orient üyesidir. 15 yaşından beri aktif olarak rüzgar sörfü yapar, müzikle çok ilgilidir, kitap okur ve deniz kabuğu koleksiyoncusudur. Dermatoloji uzmanı Dr. Betül Şengör ile evlidir ve 2 çocuk babasıdır.

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.