Lazerle Burun Ameliyatı

Burun içinde lazer uygulaması ancak burun içi yumuşak dokulara yönelik olarak yapılabilir. Kıkırdak ve kemik eğriliklerine lazerle müdahale yapılmaz. Lazerle burun ameliyatı sırasında alt konkaların en şiş olan, burun tıkanıklığına yol açan bölümlerini söndürüyoruz. Bu şekilde solunum havasını, en çok hissedilebileceği bölge olan orta pasaja (orta meatusa) da yönlendirebiliyoruz. Burunda lazer uygulaması etkin ve kalıcı sonuçları olan bir yöntemdir. Ancak bu uygulamanın kendisinden daha önemli bir koşul daha vardır: Burun etinin niçin büyüdüğünün belirlenmesi ve bu sebebin de beraber tedavi edilmesi gerekir. Sebep ve sonuçlar beraber ele alındığında, ancak bu durumda burun eti büyümesinin tedavisinde kalıcı sonuçlardan bahsedilebilir. Lazerle burun eti küçültülmesi tek başına da yapılabilir; diğer burun içi ameliyatlar ve estetik müdahaleler ile de yapılabilir. Lazerle burun eti ameliyatı tek başına yapıldığında günübirlik bir uygulamadır; hastaya fazla sıkıntı vermez ve genellikle tampon konulmaz. Dr. Atilla Şengör 2003 yılından beri bu operasyonu yapmaktadır.

stars -"Naz hanım, hamilelik sırasında burun ameliyatı ben asla yapmıyorum. Bununla birlikte nezle grip gibi enfeksiyonlar sonrasında herkesin burnu tıkanır; bir süre sonra düzelir. Bu durum burun içi ödem ve akıntılara bağlıdır. Ayrıca hamilelik döneminde de hormonal durumdaki değişim nedeniyle burun eti şişmeleri olabilir. Buna hamilelik nezlesi diyoruz. Hamilelik sonrasında bu burun tıkanıklığı da genellikle düzelir. Hamilelik döneminde bebeğinizi etkilemeyecek çeşitli solüsyon ve spreylerle bu durum rahatlatılabilir. Doğum yaptıktan sonra burun tıkanıklığınız düzelmeyecek olursa geldiğinizde endoskopik muayeneniz yapar tedavisini belirleriz." Naz hanım, hamilelik sırasında burun ameliyatı ben asla yapmıyorum. Bununla birlikte nezle grip gibi enfeksiyonlar sonrasında herkesin burnu tıkanır; bir süre sonra düzelir. Bu durum burun içi ödem ve akıntılara bağlıdır. Ayrıca hamilelik döneminde de hormonal durumdaki değişim nedeniyle burun eti şişmeleri olabilir. Buna hamilelik nezlesi diyoruz. Hamilelik sonrasında bu burun tıkanıklığı da genellikle düzelir. Hamilelik döneminde bebeğinizi etkilemeyecek çeşitli solüsyon ve spreylerle bu durum rahatlatılabilir. Doğum yaptıktan sonra burun tıkanıklığınız düzelmeyecek olursa geldiğinizde endoskopik muayeneniz yapar tedavisini belirleriz.
stars -"Merhaba Atilla Bey, son 2-3 yıldır sık sık faranjit,soğuk algınlığı yaşıyorum bu durum bu sonbahardan beri haftada 1 hale geldi geldi kronikleşti. En son gittiğim kbb doktoru ve başka bir uzman hekim burun etlerimin çok şiş ve kızarık olduğunu burun eğikliğim olduğunu söylediler. Ayrıca sinüzlerin gece boyu boğazına doğru aktığı için orada bir tahrişlenme meydana geldiğini söyledi. Çok derin nefes alarak ve sadece ağızdan nefes alarak uyuduğum için faranjitimin devamlı olarak tekrarlandığını da söylediler. Son 1 aydır aralıksız geçmeyen burun tıkanıklığım var ve boğazlarım o kadar şişiyor ki uzun süredir çok zarar gördü ve üzerinde kırmızımsı kanlanmalar, boğaz ülserine benzer şeyler var. 1 aydır kulağımın acısı ve akıntısı da bitmiyor ne yapmalıyım bir öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler." Merhaba Atilla Bey, son 2-3 yıldır sık sık faranjit,soğuk algınlığı yaşıyorum bu durum bu sonbahardan beri haftada 1 hale geldi geldi kronikleşti. En son gittiğim kbb doktoru ve başka bir uzman hekim burun etlerimin çok şiş ve kızarık olduğunu burun eğikliğim olduğunu söylediler. Ayrıca sinüzlerin gece boyu boğazına doğru aktığı için orada bir tahrişlenme meydana geldiğini söyledi. Çok derin nefes alarak ve sadece ağızdan nefes alarak uyuduğum için faranjitimin devamlı olarak tekrarlandığını da söylediler. Son 1 aydır aralıksız geçmeyen burun tıkanıklığım var ve boğazlarım o kadar şişiyor ki uzun süredir çok zarar gördü ve üzerinde kırmızımsı kanlanmalar, boğaz ülserine benzer şeyler var. 1 aydır kulağımın acısı ve akıntısı da bitmiyor ne yapmalıyım bir öneriniz var mı? Şimdiden teşekkürler.
stars -"Ramazan Bey, burun eti küçültülmesinde ben mutlaka genel anestezi tercih ediyorum; ama lokal anestezi tercih eden meslektaşlar da vardır." Ramazan Bey, burun eti küçültülmesinde ben mutlaka genel anestezi tercih ediyorum; ama lokal anestezi tercih eden meslektaşlar da vardır.
Bu site E-Web Site Tasarım tarafından yapılmıştır.