Lazerle Burun Ameliyatı

Burun içinde lazer uygulaması ancak burun içi yumuşak dokulara yönelik olarak yapılabilir. Kıkırdak ve kemik eğriliklerine lazerle müdahale yapılmaz. Lazerle burun ameliyatı sırasında alt konkaların en şiş olan, burun tıkanıklığına yol açan bölümlerini söndürüyoruz. Bu şekilde solunum havasını, en çok hissedilebileceği bölge olan orta pasaja (orta meatusa) da yönlendirebiliyoruz. Burunda lazer uygulaması etkin ve kalıcı sonuçları olan bir yöntemdir. Ancak bu uygulamanın kendisinden daha önemli bir koşul daha vardır: Burun etinin niçin büyüdüğünün belirlenmesi ve bu sebebin de beraber tedavi edilmesi gerekir. Sebep ve sonuçlar beraber ele alındığında, ancak bu durumda burun eti büyümesinin tedavisinde kalıcı sonuçlardan bahsedilebilir. Lazerle burun eti küçültülmesi tek başına da yapılabilir; diğer burun içi ameliyatlar ve estetik müdahaleler ile de yapılabilir. Lazerle burun eti ameliyatı tek başına yapıldığında günübirlik bir uygulamadır; hastaya fazla sıkıntı vermez ve genellikle tampon konulmaz. Dr. Atilla Şengör 2003 yılından beri bu operasyonu yapmaktadır.

Yorumlar
 • kullanıcı
  OMER 10.08.2022 03:15:36

  Iyi gunler oncelikle degerli vaktinizi ayirdigininiz icin tesekkurler Benim kuzenimin burun kikirdak yamuklugu var ayni zamanda et var nasil bir tedavi uygulanir tamponlu 3 gun bekleme tedavisinde biraz rahatsiz; bilginiz icin tesekkur ederim

  1
  • doktor
   ATİLLA ŞENGÖR
   11.08.2022 14:45:28

   Ömer Bey iyi günler. Ameliyat gerektirecek eğrilikleri burun içinde yaptığımız, septoplasti dediğimiz bir ameliyatla düzeltebiliyoruz. Bu ameliyatın bitiminde genellikle silikon splint (ince, şeffaf, oluklu bir tampon) koyuyoruz. Bu sıklıkla ciddi bir sıkıntı yaratmaz; deliklerinden hava geçebilir. İlaçlı tedavilerle düzelmeyen burun eti büyümelerinde, sebebinin de tedavisi ile birlikte, burun etlerini küçültüyoruz. Ben küçültme uygulamasında lazer kullandığım için sıklıkla tampon gerektirmiyor. Ancak teşhisleri mutlaka kendim belirlerim; muayene ve takipler sonrasında, önerilmiş tedavilerden farklı gereklilikler olabiliyor.

KBB Uzmanı Dr. Atilla Şengör Olarak sağlığın ne derece önemli olduğunun bilincindeyim. Bu konuda siz değerli okurlarımın sorularına cevap vermek, yaşadığınız rahatsızlıkların çözümünde yardımcı olabilmek adına her yoruma özenle cevap vermekteyim. Yorumlarınıza cevap verildiğinde belirtmiş olduğunuz mail adreslerine bilgi maili düşmektedir.

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.