Lazerle Burun Ameliyatı

Burun içinde lazer uygulaması ancak burun içi yumuşak dokulara yönelik olarak yapılabilir. Kıkırdak ve kemik eğriliklerine lazerle müdahale yapılmaz. Lazerle burun ameliyatı sırasında alt konkaların en şiş olan, burun tıkanıklığına yol açan bölümlerini söndürüyoruz. Bu şekilde solunum havasını, en çok hissedilebileceği bölge olan orta pasaja (orta meatusa) da yönlendirebiliyoruz. Burunda lazer uygulaması etkin ve kalıcı sonuçları olan bir yöntemdir. Ancak bu uygulamanın kendisinden daha önemli bir koşul daha vardır: Burun etinin niçin büyüdüğünün belirlenmesi ve bu sebebin de beraber tedavi edilmesi gerekir. Sebep ve sonuçlar beraber ele alındığında, ancak bu durumda burun eti büyümesinin tedavisinde kalıcı sonuçlardan bahsedilebilir. Lazerle burun eti küçültülmesi tek başına da yapılabilir; diğer burun içi ameliyatlar ve estetik müdahaleler ile de yapılabilir. Lazerle burun eti ameliyatı tek başına yapıldığında günübirlik bir uygulamadır; hastaya fazla sıkıntı vermez ve genellikle tampon konulmaz. Dr. Atilla Şengör 2003 yılından beri bu operasyonu yapmaktadır.

Yorumlar
 • kullanıcı
  RECEP 29.09.2023 11:56:06

  Merhaba kolay gelsin Hocam. Burnumda et var ve nefes almamı engelliyor lazer ile tedavi olmak istiyorum. Bursa’da olduğum İÇİN gelemedim. Ortalama maliyet ne tutar tahmini bir şey söyleseniz memnun olurum

  1
  • doktor
   ATİLLA ŞENGÖR
   1.10.2023 20:29:40

   Merhaba Recep Bey ve geçmiş olsun. Lazerle endoskopik konka redüksiyonu için güncel ücreti 05423512401 numaradan aradığınızda, sekreterim Merve Hanımdan öğrenebilirsiniz. Yalnız, bu uygulamayı yapabilmem için, burun-sinüslerde başka bir hastalığın olup olmadığından ve öncü ilaç-sprey tedavilerin doğru şekilde yapıldığından emin olmam gerekiyor. Bursadaysanız siz önce muayeneye gelin, endoskopik değerlendirme ve hastalık sorgusu ile bunları açığa kavuşturalım; operasyon gerçekten gerekliyse bunu ileri bir tarihe planlarız.

 • kullanıcı
  YASEMİN 23.02.2023 01:06:44

  Hocam merhabalar ben lazerli burun ameliyatı oldum et ve kemik eğriliği vardı yalnız sağ gözüm çok agriyor ve yanma var ne yapmalıyım teşekkürler

  1
  • doktor
   ATİLLA ŞENGÖR
   23.02.2023 19:04:15

   Merhaba, ameliyatı yeni olduysanız hemen doktorunuzla temasa geçmelisiniz. Ameliyat sonrası erken dönemdeki durumları hastanın mutlaka ameliyatını yapan doktoruna bildirmesi gerekir. Eğer üzerinden aylar veya yıllar geçmişse, bu durumda endoskopla muayenenizi yaptıktan sonra teşhis ve tedavileri belirleyebilirim. Bu durumda iletişim numaralarımızdan arayıp randevu alabilirsiniz.

 • kullanıcı
  BATUHAN 10.01.2023 09:43:00

  Hocam merhabalar yaklaşık 2 sene o.t.r.i.v.i.n.e kullanıp bundam kurtulmak için 7 ay önce lazerle konka küçültme ve kemik eğrili ameliyatı oldum şikayetlerim hiç azalmadıgı için 1.5 ay önce radyrofrekans ve tekrar kemik eğriliği ameliyatı oldum en ufak bi değişiklik fark yok yattıgım taraf ful tıkanıyo ne tarafa dönsem 2 dakika içinde komple tıkanıyo nefes sesi bile gelmiyo yüzüm şişmiş gibi oluyo ayakteyken gün içinde bi sıkıntım yok muaysneye konkaların küçik olduğunu söyleyip sprey yazıyolar fakat gün içinde zaten bi problrmim yok muayane öncesi bi fikir verseniz bir yorum yapsanız gelip tekrar o an burnum açıksa bişeyin yok denilip geri dönmek istemiyorum ona göre en yakın zamanda gelmeyi düşünüyorum çok teşekkürler

  1
  • doktor
   ATİLLA ŞENGÖR
   10.01.2023 20:19:53

   Batuhan Bey, burun tıkanıklığı varsa ve bu spreye ihtiyaç duyuyorsanız birşey olmaması pek olanaklı değil. Zaten burada teşhisi (konka büyümesinin sebebini) belirlediğimizde kalıcı bir tedavi planlayabiliyoruz. Yoksa konkası 6 kez ameliyat edildiği halde sorunu çözülmeyen hasta var. Ben hastayı önce sprey bağımlılığından kurtarmak için 'aşamalı bıraktırma tedavisi' veriyorum ve endoskopik takipler sırasında esas sebebi araştırıyorum. Bir sonraki adımı bunlara göre belirliyorum.

 • kullanıcı
  OMER 10.08.2022 03:15:36

  Iyi gunler oncelikle degerli vaktinizi ayirdigininiz icin tesekkurler Benim kuzenimin burun kikirdak yamuklugu var ayni zamanda et var nasil bir tedavi uygulanir tamponlu 3 gun bekleme tedavisinde biraz rahatsiz; bilginiz icin tesekkur ederim

  1
  • doktor
   ATİLLA ŞENGÖR
   11.08.2022 14:45:28

   Ömer Bey iyi günler. Ameliyat gerektirecek eğrilikleri burun içinde yaptığımız, septoplasti dediğimiz bir ameliyatla düzeltebiliyoruz. Bu ameliyatın bitiminde genellikle silikon splint (ince, şeffaf, oluklu bir tampon) koyuyoruz. Bu sıklıkla ciddi bir sıkıntı yaratmaz; deliklerinden hava geçebilir. İlaçlı tedavilerle düzelmeyen burun eti büyümelerinde, sebebinin de tedavisi ile birlikte, burun etlerini küçültüyoruz. Ben küçültme uygulamasında lazer kullandığım için sıklıkla tampon gerektirmiyor. Ancak teşhisleri mutlaka kendim belirlerim; muayene ve takipler sonrasında, önerilmiş tedavilerden farklı gereklilikler olabiliyor.

KBB Uzmanı Dr. Atilla Şengör Olarak sağlığın ne derece önemli olduğunun bilincindeyim. Bu konuda siz değerli okurlarımın sorularına cevap vermek, yaşadığınız rahatsızlıkların çözümünde yardımcı olabilmek adına her yoruma özenle cevap vermekteyim. Yorumlarınıza cevap verildiğinde belirtmiş olduğunuz mail adreslerine bilgi maili düşmektedir.

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.