Gribal Durumlar

gribal durumlar

Herkesin yılda 3-4 kez nezle-grip atağı geçirmesi olağandır. Basit nezle ya da grip belirtilere yönelik tedavilerle her hekim tarafından tedavi edilebilir. İstirahat, sıvı alımı ve iyi beslenme ile kısa sürede hasta kendisini toparlar. Grip aşıları ve düzenli bir yaşam tarzı önleyici olabilir.Nezle veya gribin çok sık yaşanması, uzun sürmesi ya da sinüzit, kulak iltihabı veya bronşit gibi hastalıklara ilerlemesi durumunda kulak burun boğaz görüşü gereklidir.

Hastanın sık veya ağır hastalanmasına zemin oluşturabilecek burun ve sinüsleri ile ilgili anatomik bir bozukluğu veya bağışıklığı ile ilgili bir sorunu olabilir. Şengör KBB bünyesinde rutin endoskopik muayenemizde burun içerisini, sinüs girişlerini (sinüzit hastalığını), burun etlerinin boyutunu, içeride bir burun eğriliği (deviasyon) olup olmadığını kolaylıkla ve doğrudan görebiliyoruz. Bu şekilde sadece sonucu değil aynı zamanda nedeni de belirleyerek tedavi edebiliyoruz.

Yorumlar
 • kullanıcı
  ELİF N 28.10.2022 19:28:06

  Hocam ben 6 aylık hamileyim. Nezle oldum ve Burun tıkanlıklığı ile doktora gittim nefes alamıyodum. Doktorum burun spreyi verdi 10 gündür kullanıyorum ama aklım çok karıştı. Acaba bapımlılık yapar mı gğnde 2 kere tıkanıyo ve sıkıyorum.

  1
  • doktor
   ATİLLA ŞENGÖR
   29.10.2022 08:02:50

   Elif Hanım merhaba; burun spreylerinin çeşitleri vardır; bunların hepsi bağımlılık yapmıyor. Size verilen spreyin özelliklerini, bağımlılık durumunu ve kullanım süresini doktorunuza danışmalısınız.

KBB Uzmanı Dr. Atilla Şengör Olarak sağlığın ne derece önemli olduğunun bilincindeyim. Bu konuda siz değerli okurlarımın sorularına cevap vermek, yaşadığınız rahatsızlıkların çözümünde yardımcı olabilmek adına her yoruma özenle cevap vermekteyim. Yorumlarınıza cevap verildiğinde belirtmiş olduğunuz mail adreslerine bilgi maili düşmektedir.

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.