Gribal Durumlar

gribal durumlar

Herkesin yılda 3-4 kez nezle-grip atağı geçirmesi olağandır. Basit nezle ya da grip belirtilere yönelik tedavilerle her hekim tarafından tedavi edilebilir. İstirahat, sıvı alımı ve iyi beslenme ile kısa sürede hasta kendisini toparlar. Grip aşıları ve düzenli bir yaşam tarzı önleyici olabilir.Nezle veya gribin çok sık yaşanması, uzun sürmesi ya da sinüzit, kulak iltihabı veya bronşit gibi hastalıklara ilerlemesi durumunda kulak burun boğaz görüşü gereklidir.

Hastanın sık veya ağır hastalanmasına zemin oluşturabilecek burun ve sinüsleri ile ilgili anatomik bir bozukluğu veya bağışıklığı ile ilgili bir sorunu olabilir. Şengör KBB bünyesinde rutin endoskopik muayenemizde burun içerisini, sinüs girişlerini (sinüzit hastalığını), burun etlerinin boyutunu, içeride bir burun eğriliği (deviasyon) olup olmadığını kolaylıkla ve doğrudan görebiliyoruz. Bu şekilde sadece sonucu değil aynı zamanda nedeni de belirleyerek tedavi edebiliyoruz.

Konuyla İlgili Diğer Yazılar
Yorumlar

KBB Uzmanı Dr. Atilla Şengör Olarak sağlığın ne derece önemli olduğunun bilincindeyim. Bu konuda siz değerli okurlarımın sorularına cevap vermek, yaşadığınız rahatsızlıkların çözümünde yardımcı olabilmek adına her yoruma özenle cevap vermekteyim. Yorumlarınıza cevap verildiğinde belirtmiş olduğunuz mail adreslerine bilgi maili düşmektedir.

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.