Burun Tıkanıklığında Lazer Tedavisi

Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. devran  Ağustos 18, 2018

  Merhaba Hocam;
  uzun yıllar alerjik rinit ve geniz akıntısı problemi yaşamaktayım.Türkiye;de ün yapmış KBB hekimlerine de gittim fakat sonuç alamadım.Burun spreyi bağımlılığı problemi yaşamaktayım. Sinizüt ve burun septum deviasyonunda problem bulunmamaktadır. Ayrıca alerjiye bağlı geniz akıntısı ağız kokusu problemi yapar mı ?(diş ve diş eti hastalıkları uzmanı muayeneleri yapıldı problem bulunamadı) Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ağustos 23, 2018

   Sayın Devran, nedeni ne olursa olsun geniz akıntısı ve burun tıkanıklığı ağız kokusu yapabilir. İsterseniz önce bir Alerji Uzmanına başvurun. Ama burun spreyi bağımlısı olduğunuza göre burun tıkanıklığınız da olmalı. Burun tıkanıklığı ve geniz akıntınızın, sinüslerde gözden kaçmış bir nedeni olabilir. Sizin gibi birçok hastada bunu saptıyoruz. Eğer Alerji tedavisinden sonuç alamazsanız, geldiğinizde sinüsteki sorunu bulmaya çalışır; bulursak tedavinizi de yaparız.

   cevap
 2. Burhan  Mart 22, 2018

  Hocam merhaba ben kbb uzmanına gittim 4 aydır burnumda tıkanma var kaşıntı akıntı yok sadece tıkanıyor mevsimsel alerjik rinik tanısı konuldu burun içinde etlerim şişme yapıyor gündüzleri rahatsız etmiyor çok yatarken takanıyor bunun tam bir çözümü yokmudur bir açılıyor bir tıkanıyor burnum dengesiz doktorum bana şu ilaçları yazdı burun sipreyi ( na…er ve hap yazdı ( bro…est yorumunuz nedir cildiyeye gitmedim hiç sadece kbb gittim makinayla içine baktı burnumun etleri şişikti bunun tam geçme yolu yokmu hocam gelsem muaynenize yorumunuz nedir

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Mart 25, 2018

   Burhan Bey, doktorunuzun önerdiği tedaviyi kullanmalı ve bitiminde mutlaka kontrole gitmelisiniz. Bundan fayda görmeyecek olursanız, endoskopik muayenenizi yaptıktan sonra yorumumu yaparım.

   cevap
 3. halil ay  Mart 15, 2018

  Merhaba Atilla Bey ,benim yaklaşık 10 senedir geniz akıntım ve kronik sinüzütüm var.Çok fazla ilaç kullandım buna antibiyotiklerde dahil.Bitkisel tedavi denedim.Ancak faydası olmadı.Akıntımın fazla değil yoğun olduğunu söylediler.Bunla ilgili de burun spreyleri kullandım ama değişen bişey olmadı.Cerrahi operasyon kesin çözüm olur mu ?

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Mart 21, 2018

   Halil Bey, ilaç tedavilerinin fayda etmediği kronik sinüzitlerde operasyon çözüm sağlayabilir. Ama bundan emin olmak ve başarı sağlayabilmek için endoskopik muayeneleriniz, kliniğiniz ve tomografi bulgularınızı beraber yorumlamak ve sinüzit ameliyatınızı doğru planlamak gerekli.

   cevap
 4. Asya  Ocak 14, 2018

  Merhabalar Atilla Bey,
  Yaklaşık 8 yıldır sürekli su gibi akıntım var ve yaşam kalitemi sürekli peçete taşımak ve ince ince akan burnumu silmek mahvetti. Rinit icin verilen spreyle hiç ise yaramadı. Öksürük ve hapsuruk kasıntı vs. Yok sadece akıntım var. Bir çok doktora gittim ama hiç geçmiyor ne önerirsiniz acaba ? Şimdiden teşekkürler

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ocak 14, 2018

   Asya Hanım, burun mukozasını, alerjik nezle dışında da bozan hastalıklar var. Bunlar alerji ile karıştırılabiliyor ve teşhiste gözden kaçan bulgular olabiliyor. Mutlaka tomografi de çekilmiştir. Bir gün geldiğinizde bunu da yanınızda getirin, endoskopik muayenenizi yapar, hastalığınızın seyrini öğrenir ve büyük olasılıkla bir sonuca varırız.

   cevap
 5. Aydan  Nisan 6, 2017

  Atilla Bey sizi tekrar rahatsız ediyorum ozur dilerim ama bilginize ihtiyacım var nazal valv ameliyatı olmamın ustunden 15 gun gecmesine rağmen burnum halen tıkalı agzimdan nefes alıyorum yanağımi cekince daha rahat nefes alıyorum durum böyle olunca ameliyatın bana bir faydası olmamış mı çünkü yanağımı cekince nefes almam kolaylaşıyor halbuki kıkırdak koyuldu halen neden böyle oluyor ki bu durum normal midir Atilla Bey

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Nisan 6, 2017

   Aydan Hanım ameliyat sonrası 15 gün henüz erken bir dönemdir. Bir süre daha bekleyin, doktorunuza kontrollerinizi sürdürün. Fakat sonuç alamazsanız gelirsiniz, bakarız.

   cevap
 6. Aydan  Mart 27, 2017

  Merhabalar Atilla Bey ben 6 gün önce valv yetmezliği sebebiyle ameliyat old bugun yanlışlıkla dikis ipimi asıldım cok hafif bir kanama
  Oldu herhangi bir sorun olur mu

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Mart 28, 2017

   Aydan Hanım, lazerle burun eti küçültme ameliyatında dikiş veya iplik kullanmıyoruz. Size rinoplasti ya da valvplasti yapılmış olmalı; yine de bu durumdan doktorunuzu haberdar etmelisiniz.

   cevap
 7. ahmet  Ekim 9, 2016

  selam aleykum hocam benim yillardir burun akintisi sikayetim var kemik yamuk diye ameliyat olmama ragmen kurtulamadim. birde agiz kokusu sikayetim var belki bunlar birbiriyle baglatilidir. bana yardimci olursaniz sevinirim

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Ekim 10, 2016

   Ahmet Bey, burun tıkanıklığı, burun veya geniz akıntısı ile ağız kolusu sıklıkla birbirleriyle bağlantılı belirtilerdir. Geldiğinizde bunların kaynağını bulduktan sonra tedavisini de konuşacağız.

   cevap
 8. Haluk  Mayıs 30, 2016

  Geniz akıntısı için lazerle tedavi yapıyor musunuz?

  cevap
  • Dr. Atilla Şengör  Mayıs 31, 2016

   Haluk Bey geçmiş olsun, “geniz akıntısında lazerle düzelir” diye bir kavram yok. Ancak geniz akıntınızın nedeni burun etlerinizin şişmesine bağlıysa, burun etlerini küçültmek için lazer kullanıyorum. Ancak geniz akıntısının pek çok başka nedeni de vardır ve “geniz akıntısı lazerle tedavi edilir” diye bir genelleme yapmak hem yanıltıcı hem de yanlış olur. Burada önce geniz akıntısının sizdeki nedenini belirlemek ve bundan sonra tedavi seçeneklerini konuşmak yerinde olacaktır.

   cevap
   • Halil ay  Mart 21, 2018

    Kronik sünizitim var.Onunla alakalı olduğuna dair yazılarınızı okumuştum .

    cevap

 Yorum Ekle